کد خبر: ٢٨٩٦٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/02/02-١١:٠٦

شهردار شیراز برلزوم تقویت زیرساخت‌ های فرهنگی این کلان‌شهر تاکید کرد.

 

برکه _ جلسه کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز به تقویت زیرساخت‌های عمرانی در حوزه فرهنگی این کلان‌شهر و همچنین تدابیری لازم برای ویژه‌برنامه‌های «هفته شیراز» اختصاص یافت.

درجلسه کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت (ع) شورای اسلامی شهر که در ساختمان شهید سلیمانی شهرداری برگزار شد، به تشریح و تعیین تکلیف ویژه‌برنامه‌های هفته شیراز و پروژه‌های عمرانی فرهنگی - ورزشی پرداخته شد.

محمد حسن اسدی، شهردار کلان‌شهر شیراز دراین جلسه که معاونین، مدیران شهرداری نیز حضور داشتند، فرهنگ را از ضروریات گسترش شهری دانست و بر تقویت زیرساخت و ابعاد آن به‌منظور ساخت شهری شایسته درخور شهروندان تأکید کرد.

شهردار شیراز بااشاره به پیش رو بودن «هفته شیراز» بر ایجاد تدابیر لارم و میزبانی شایسته از میهمانان و گردشگران در اردیبهشت زبانزد شیراز تأکید کرد.

رضا محمدیان، رییس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت (ع) نیز با بیان اینکه زیربنای سیاست پایدار اقتصاد پایدار و زیربنای اقتصاد پایدار فرهنگ پایدار است، بر تقویت زیرساخت‌های فرهنگی به‌منظور حکمرانی مناسب تأکید و تصریح کرد: مدیریت شهری باید کار فرهنگی و زیرساختی انجام دهد.

او بابیان اینکه درکار فرهنگی باید جو غالب حاکم شود تا سرمایه‌های فرهنگی تقویت شوند، گفت: در این راستا جهت‌دهی فرهنگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است./ اخبار شیراز

اسدی: آغاز عملیات اجرایی سه ایستگاه خط سوم مترو در شیراز

جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز در ایستگاه ششم با افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه بااعتبار ۵۷۲۸ میلیارد تومان شامل کلنگ زنی سه ایستگاه  خط ۳ مترو و پروژه‌های منطقه ۷ شهرداری ازجمله بوستان مجموعه تاریخی گردشگری قصر ابونصر هم‌زمان با میلاد حضرت مهدی موعد(عج) در نیمه شعبان همراه بود.

شهردار شیراز نیز در آیین افتتاح بوستان مجموعه تاریخی گردشگری قصر ابونصر که هم‌زمان با روز میلاد امام زمان (عج) برگزار شد، حضور چشمگیر و قابل‌ستایش مردم را مایه مباهات دانست و گفت: در کنار این حضور مردمی، شاهد حضور مسئولان ارشد استانی و شهری هستیم که جای قدردانی دارد.

محمدحسن اسدی با بیان اینکه بوستان ۴ هکتاری مجموعه تاریخی گردشگری قصر ابونصر ظرف یک سال آماده‌شده و برای بهره‌برداری شهروندان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: هرچند کارکرد این پروژه به‌عنوان بوستان محله‌ای دیده‌شده، اما به دلیل همجواری با قصر ابونصر که یک مجموعه ثبت‌شده میراثی است، از ویژگی‌های خاصی هم برخوردار است‌.

او با اشاره به اینکه در این بوستان هیچ‌گونه مستحدثاتی ایجاد نشده، اظهار داشت: مهم‌ترین دلیل عدم احداث ساختمان اداری و غیراداری در این بوستان، رعایت کردن محدودیت‌ها و الزامات مجموعه‌های میراثی بوده است.

شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در منطقه ۷ شهرداری پروژه‌های متعددی برای بهره‌برداری و کلنگ زنی تعریف‌شده است، اظهار داشت: علاوه بر این‌ها امروز یک اتفاق ویژه در شیراز رقم می‌خورد و عملیات اجرایی سه ایستگاه خط سوم مترو از تقاطع بصیرت تا شهرک گلستان به طول ۱۰ کیلومتر آغاز می‌شود.

به گفته اسدی، مجموع اعتبار موردنیاز احداث این خط به همراه ایستگاه‌ها و دیگر عملیات عمرانی بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد تومان هست که با همکاری وزارت دفاع، قرارگاه خاتم‌الاوصیا(ص) و شرکت شمس عمران، این مهم عملیاتی می‌شود.

او همچنین از برگزاری جشنواره خوش‌حسابی در روز جمعه خبر داد و گفت: به‌منظور تشویق و قدردانی از شهروندانی که نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کرده‌اند، این برنامه برگزار می‌شود.

شهردار شیراز گفت: روز یکشنبه ۲۳ اسفندماه نیز به مناسبت روز پاکبان از ۳۵۰۰ پاکبان تقدیر می‌شود‌.

مقام ارشد مدیریت شهری شیراز در آیین آغاز عملیات اجرایی همزمان سه ایستگاه شهید چمران، میلاد و شهید بهشتی خط ٣مترو شیراز نیز بیان کرد: مطالعات مشاور این پروژه در بخش وضعیت مسافر و جمعیت، همانند یک رود است و اصل جمعیت در محور شمال غرب از قلات و گویم و دوکوهک تا تقاطع بصیرت تعریف‌شده است.

اسدی ادامه داد: استاندار فارس اعلام کرد که وزارت راه و شهرسازی و شرکت توسعه عمران شهر جدید صدرا قرار است، ادامه خط ٣ مترو از شهرک گلستان به شهر صدرا را آغاز کند که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای منعقد خواهیم کرد.

شهردار شیراز با اشاره به نیاز حداقل ١٠ هزار میلیارد تومان اعتبار برای خط ٣ مترو این کلان‌شهر به طول ۱۰ کیلومتر، عنوان کرد: همان‌گونه که در ادامه خط ۲ مترو شیراز با پیگیری استاندار فارس اعتبار موردنیاز ساخت ایستگاه مترو از میدان آزادی تا میدان کلبه سعدی از محل تهاتر نفت پیش‌بینی شد، نیاز است که بخشی از اعتبار خط ۳ هم با تهاتر وزارت نفت تعریف و پیش‌بینی شود.

اسدی با بیان اینکه اگرچه فاز یک خط ٢ مترو به بهره‌برداری رسیده اما اکنون با مشکل واگن مواجه هستیم، از استاندار فارس و نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تا این مهم را در مرکز پیگیری کنند.

او خاطرنشان کرد: بخش کوچکی از تأمین مالی پروژه‌های مترو با فروش و انتشار اوراق مشارکت انجام می‌شود و در همین راستا مقررشده تا پیش از پایان سال جاری، مجوز انتشار و فروش اوراق مشارکت اخذ شود./ اخبار شیراز
منبع: شهرداری شیراز
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج