کد خبر: ٢٨٩٧١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/01/29-١٤:١٤

2 زن در آباده شیراز به طرز فجیعی کشته شدند.

 

برکهدر روز های گذشته مردم شهرستان آباده در استان فارس با حوادث هولناکی روبه‌رو بوده‌اند؛ وقوع 2 جنایت هولناک که باعث ترس و وحشت میان مردم شهر شده و شایعات زیادی را نیز به همراه داشته است. این در حالی است که تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس استان فارس مأمور رسیدگی به این پرونده شده‌اند و تحقیقات برای دستگیری عامل این جنایات و همدستان احتمالی‌اش ادامه دارد.

 

 

شروع این حوادث، با ناپدید‌شدن یک زن میانسال همراه بود؛ زنی که به‌گفته خانواده‌اش برای انجام کاری از خانه خارج و پس از آن ناپدید شده بود. چند روز بعد جسد این زن در یکی از مناطق اطراف شهر پیدا شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که وی به طرز هولناکی به قتل رسیده است.

چند روز بعد از این حادثه، درحالی‌که تیمی از کارآگاهان پلیس، تحقیقات برای کشف اسرار این جنایت را آغاز کرده بودند، دومین حادثه مشابه رخ داد. این‌بار هم خانواده‌ زنی با حضور در اداره پلیس خبر از گم‌شدن او دادند و کمی بعد جسد این زن در یکی از محله‌های آباده پیدا شد. سرنخ‌ها و شواهدی که در محل پیدا‌شدن اجساد مقتولان به‌دست آمده بود، نشان می‌داد که هر دو جنایت با هم در ارتباط هستند و از سوی یک نفر صورت گرفته‌اند. این در حالی بود که انگیزه ارتکاب این جنایات معلوم نبود و کسی نمی‌دانست که عامل جنایت با چه انگیزه‌ای سراغ این 2 زن رفته و آنها را به قتل رسانده است. با این حال، آنچه مسلم بود، اینکه پلیس با قاتلی بی‌رحم روبه‌رو است و به همین دلیل تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی به تیم اولیه تحقیقات پیوستند تا پیش از وقوع جنایتی مشابه، به این ماجرا پایان دهند.

زن گمشده

یکی از قربانیان قاتل بی‌رحم؛ زنی 55ساله است که از صبح شنبه گذشته به طرز مرموزی ناپدید شد و با توجه به حوادثی که اخیرا در آباده رخ داده بود، خانواده‌اش به‌شدت نگران او بودند.

همسر این زن می‌گوید: حدود ساعت 7صبح شنبه بود که همسرم به نام دنیا از خانه خارج شد. او دچار فشار خون شده و قرار بود که آن روز برود آزمایش بدهد. از طرفی همسرم می‌خواست به اداره اصناف هم برود و کارهای مربوط به مجوز کسب مرا پیگیری کند.

مرد میانسال ادامه می‌دهد: او معمولا صبح‌ها پیاده‌روی می‌کند. آن روز هم ساعت 7صبح از خانه خارج شد و گفت می‌خواهد کمی پیاده‌روی کند و تا اداره باز شود، به آنجا رسیده است. اما حدود ساعت 11:30 بود که دخترم با من تماس گرفت و گفت که تلفن مادرش خاموش شده و هر چه تلاش می‌کند نمی‌تواند با او تماس بگیرد. چون هرگز سابقه‌ نداشت که همسرم ما را از خودش بی‌خبر بگذارد، نگرانی عجیبی به جانم افتاد و نزد پلیس رفتم و از آن زمان جست‌وجو برای پیدا‌کردن همسرم آغاز شد.

صحنه‌ ای هولناک

از زمانی که دنیای 55ساله گم شد، همسر و 2 دخترش دعا می‌‌کردند که او هر چه زودتر صحیح و سالم پیدا شود. شوهرش می‌گوید: از وقتی این اتفاقات در آباده رخ داده بود، نگرانی ما بیشتر هم شده بود. نخستین شبی که از گم‌شدن همسرم می‌گذشت، از آگاهی دنبالم آمدند و مرا به پزشکی قانونی بردند. جسدی پیدا کرده بودند که می‌خواستند آن را شناسایی کنم. وقتی به سردخانه رفتم، فقط دعا می‌کردم که جسد همسرم نباشد. آن شب وحشتناک‌ترین صحنه زندگی‌ام را دیدم. جسد، فقط یک نیم‌تنه زنانه بود. نه دست داشت نه پا و نه سر. ظاهرا آن را در یک اتاقک خرابه در زمین‌های کشاورزی در اول جاده شیراز پیدا کرده بودند. اصلا قابل شناسایی نبود. باور کنید از آن شب حتی نتوانسته‌‌ام یک لحظه آرام بگیرم. همه‌اش دعا می‌کردم بلایی سر همسر من نیامده باشد.

همسر دنیا درباره جنایتی که پیش از آن در آباده رخ داده نیز می‌گوید: شنیده‌ام که اولین قربانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌اند. بعد جسد را داخل یک کیسه گذاشته و چند ساعت بعد سر یکی از کوچه‌ها رها کرده بودند.

بنابر این گزارش، هنوز مشخص نیست که آیا انگیزه عامل جنایت از قتل ها سرقت بوده یا نه، با این حال با توجه به تحقیقات انجام شده پلیس تلاش می‌کند هر چه زودتر عامل جنایات را دستگیر کند./ اخبار شیراز


حمله سگ‌های ولگرد در شیراز قربانی داد

یک کودک ۱۱ساله تبعه افغانستان در شیراز مورد حمله بیش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت.

مادر این کودک ۱۱ساله افغانستانی گفت: پسرم در حالی که برای آوردن فرغون در اطراف خانه‌مان رفته بود، مورد حمله بش از ۲۰ قلاده سگ ولگرد قرار گرفت.

برای نجات فرزندم از چنگال این حیوانات به سمت سگ های ولگرد رفتم که این سگ‌ها به من هم حمله کردند و در نهایت یک راننده با ماشین به سمت سگ‌ها حمله‌ور شد و من و فرزندم را رها کردند.

فرزندم پنج روز در بیمارستان و بخش آی سی یو تحت مراقبت ویژه بوده است اما با وجود تلاش پزشکان، جان باخته است.

فرماندار شیراز در خصوص جمع آوری سگ‌های ولگرد گفت: بعضی از تشکل های حامی حیوانات و سگ‌های ولگرد معتقدند که این حیوانات موذی باید آزاد و رها باشند در صورتیکه این مساله می تواند به قیمت جان انسان های بی‌گناه و بی دفاع تمام شود.

وی افزود: ابتدای امسال در نشستی با حضور این تشکل‌ها مقرر شد که کار جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد شیراز به آنها واگذار شود و در مقابل زمین، تسهیلات بانکی و بودجه مشخصی تامین شود، اما با گذشت ۱۰ ماه از این نشست دیگر خبری از این فعالین حامی حیوانات نشده است./ اخبار شیراز

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج