کد خبر: ٣١٣١٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/13-٢١:٢٦

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه اخیر درباره اهمیت بازگشت سرمایه‌ها به کشور و سرمایه‌گذاری خارجی صحبت کرد.

 

برکهجعفر قادری معتقد است که با توجه به محدودیت منابع داخلی، ورود سرمایه‌های خارجی برای تحقق اهداف توسعه‌ای و رشد اقتصادی ضروری است.

نماینده مردم شیراز در این باره گفت: "اگر قرار است کشور در مسیر توسعه حرکت کرده و در مسیر رشد اقتصادی باشد نباید به سرمایه‌های داخلی بسنده کرد، هر چند به سرمایه گذار داخلی باید فضای لازم برای مشارکت در بخش‌های مولد داده شود."

وی به راهکارهایی برای جذب سرمایه‌های خارجی اشاره کرد، از جمله:

  • ایجاد اطمینان برای سرمایه‌گذاران از طریق سپرده‌گذاری‌های ارزی و تضمین بازگشت ارز و سود سپرده‌ها
  • رفع موانع و مسائل موجود در بازار بورس
  • تضمین کف سود برای سهام‌داران
  • ایجاد رقابت واقعی در صنایع با ورود سرمایه‌های خارجی

قادری تأکید کرد که نباید در مسیر ورود سرمایه خارجی سنگ اندازی کرد و باید زمینه را برای حفظ و نگهداری سرمایه‌ها در کشور آماده کرد. وی معتقد است که ارتقای توان و ظرفیت تولید داخلی با همکاری سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باید هدف اصلی در راستای توسعه اقتصادی و تولید باشد.

نماینده شیراز در مجلس درنهایت گفت: "باید به بازار سرمایه بها داد و ریسک سهام‌هایی که کف سود را برای مردم تضمین می‌کند را در نظر گرفت. این راهکار می‌تواند کمک کند که سرمایه‌ها از کشور خارج نشوند و یا سرمایه‌هایی که خارج شده، به کشور برگردند."/ اخبار شیراز 

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج