کد خبر: ٣١٤٣٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/27-١٩:٤٣

ایستگاه میلاد واقع در خط ۳ مترو در یازدهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس مورد بررسی میدانی قرار گرفت

 

برکه _ شهردار کلان‌شهر شیراز با تقدیر از پیمانکار، مشاور و شهرداران مناطق ۶ و ۱۰ بابت سرعت پیشرفت پروژه خط ۳ مترو، با اشاره به طول ۱۰ کیلومتری خط ۳ و طراحی ۸ ایستگاه در این خط، اظهار کرد: چندین مرتبه طی پنج سال گذشته تفاهم‌نامه خط ۳ تمدید و تنها حدود هشت متر حفاری انجام شد و پس از آن پروژه تعطیل شد.

محمدحسن اسدی خاطرنشان کرد: با ورود شورای ششم و شهرداری، این تفاهم‌نامه فسخ و با شرکت شمس عمران قرارداد منعقد شد و اکنون این شرکت طبق برنامه زمان‌بندی در حال عملیات اجرایی است. وی از همه عوامل برای حرکت در زمان‌بندی پیش‌بینی شده تقدیر کرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز خاطرنشان کرد: خط ۳ مترو شیراز حدود ۱۰ کیلومتر طول دارد که عملیات حفاری آن از شهرک گلستان آغاز شده و عملیات اجرایی ۵ ایستگاه نیز شروع شده و پیشرفت خوبی دارد.

رضا محمدیان ادامه داد: با پیشرفت دستگاه حفاری، از دوباره کاری خاکبرداری‌ها جلوگیری و در هزینه‌های اجرایی صرفه‌جویی می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه تراکم جمعیت شمال غرب شیراز و طولی بودن این کلان‌شهر و‌ همچنین ظرفیت رشد شهر در این قسمت، خط ۳دارای اهمیت بسیار زیادی است.

محمدیان یادآور شد: مراحل اولیه بازبینی مطالعات ترافیکی کلان‌شهر شیراز بر اساس ضابطه سال ۷۷ به تأیید و تصویب مراجع مربوطه وزارت کشور رسیده و طی ۲ تا ۳ ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در جریان این بازدید بیان کرد: با توجه به اینکه این محدوده، محدوده تبادل مسافر از صدرا خواهد بود، می‌توانیم حجم ترافیک ورودی به شیراز را کنترل کنیم.

هادی شه‌دوست شیرازی گفت: تملک دو قطعه زمین ضلع شمال غرب این پروژه انجام شده، طراحی یک پارکینگ طبقاتی نیز پیش‌بینی شده و امکان پارک خودروهای ورودی از سمت شمال غرب در این مجاورت این ایستگاه وجود دارد تا از طریق ایستگاه قطار شهری ادامه مسیر دهند.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه اتوبوس‌های شهر صدرا وارد شیراز نشوند، پارک سوار در ضلع جنوب غربی پروژه پیش‌بینی شده که می‌تواند تبادل مسافر انجام دهد.

معاون شهردار شیراز یکی از اتفافات مهم در این پروژه را وجود پله‌های برقی سه وجهی عنوان کرد که دسترسی به ورودی‌های مترو از جهات مختلف را تسهیل می‌کند.

رئیس سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری شیراز نیز در این بازدید با تشریح روند پیشرفت ایستگاه میلاد به عنوان دومین ایستگاه خط ۳، گفت: ایستگاه نخست خط ۳ زیر رودخانه در مجاورت بولوار شهید چمران ساخته می‌شود و ایستگاه میلاد هم به دلیل جلوگیری از اختلال در جریان ترافیک کاملا زیرزمینی ساخته می‌شود و شهروندان متوجه فعالیت عمرانی نمی‌شوند.

امیر یقطین با بیان اینکه ساخت ایستگاه‌های زیرزمینی علاوه بر اینکه عملیات اجرایی سخت‌تری دارد، هزینه‌های بیشتری هم به شهرداری متحمل می‌کند، عنوان کرد: پیش از این ایستگاه وکیل‌الرعایا در خطوط ۱ و ۲ ایستگاه استقلال و امام حسین(ع) در خط ۲ به صورت زیرزمینی احداث شدند و عملیات اجرایی ایستگاه زیر زمینی آرین از خط ۳ نیز به زودی آغاز خواهد شد.

وی به نحوه اجرای ایستگاه‌های زیرزمینی هم اشاره و عنوان کرد: برای ساخت چنین ایستگاه‌هایی نیاز به زمین در مجاورت ایستگاه داریم که با یک رمپ دسترسی زیرخیابان عملیات اجرایی انجام شود.

یقطین یادآور شد: عملیات اجرایی شمع‌های زیرزمینی این ایستگاه به اتمام رسیده است.

مدیر پروژه شرکت شمس عمران نیز ابراز خرسندی کرد: دستگاه حفار در خط ۳ توسط این شرکت مستقر شد.

بابایی با بیان اینکه پروژه خط ۳ مترو با حمایت شهردار از پیشرفت خوبی برخوردار است، گفت: تامین مالی خوبی صورت گرفته که امید است استمرار داشته باشد تا طبق زمان‌بندی پیش برویم.

بنابراین گزارش، در این بازدید رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و معاونین و مدیران شهرداری و مدیران روژه و اصحاب رسانه حضور داشتند./ اخبار شیراز

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج