کد خبر: ٢٩٠٠٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/02/12-١٨:١٤

مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد؛

تداوم گردوخاک در خوزستان

رییس هواشناسی خوزستان از تداوم گردوخاک و وزش باد تا جمعه در این استان خبر داد.

 

برکه _  محمد سبزه‌زاری، مدیر‌کل هواشناسی خوزستان درتشریح این خبر گفت: دربررسی نقشه‌ های پیش یابی تا اواسط روز جمعه وزش باد به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی متوسط تا نسبتا شدید خواهد بود و احتمال وقوع گرد و خاک‌های موقتی طی ساعاتی از بعدازظهر‌ها در این مناطق دور از انتظار نیست.

وی افزود: از امروز تا اواخر روز جمعه شمال خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود و از فردا تا اوایل هفته آینده با شیب ملایم شاهد افزایش دما در سطح استان خواهیم بود.

رییس هواشناسی خوزستان  ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۳۸.۲ و ایذه با ۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداقل دمای اهواز ۲۰ و حداکثر ۳۶.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بنابر این گزارش، اداره کل هواشناسی خوزستان دراطلاعیه‌ای نسبت به وزش باد و گرد و غبار ار روز سه شنبه تا اواخر هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده که سبب کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا خواهد شد./ خبر خوزستان


تقویت سامانه بارشی در خوزستان

محمد سبزه‌ زاری، مدیر کل سازمان هواشناسی خوزستان در تشریح این خبر اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت با تاثیر سامانه بارشی شاهد ابرناکی و بارش در سطح استان خوزستان هستیم.

وی افزود: با تقویت سامانه و شاخص‌های بالای ناپایداری، از بعد از ظهر امروز تا اواسط وقت فردا بارش‌های رگباری و همرفتی، رعد و برق، طوفان تندری و احتمال ریزش تگرگ شدت بیشتری خواهد گرفت.

سبزه‌ زاری اضافه کرد: از اواسط پنجشنبه تا اواسط جمعه به تدریج از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد و بیشتر در مناطق شرقی استان خوزستان فعال خواهد بود. وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید نیز امروز و فردا پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: این سامانه فراگیر است و بنابراین در همه مناطق استان خوزستان شاهد بارندگی خواهیم بود اما با توجه به حجم بالای بارش‌ها در مناطق شمال و شمال شرق استان، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها دور از انتظار نیست. 

سبزه زاری افزود: شمال خلیج فارس تا اواخر وقت جمعه مواج و در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

رییس هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۳۶.۲ و ایذه با ۱۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۳۶.۲و ۲۱.۵ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است./ اخبار خوزستان


مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پیرو هشدار زرد شماره ۴۴ مورخ ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ورود دومین موج سامانه بارشی از عصر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه و همچنین بالابودن شاخص‌های ناپایداری سبب رگبار و رعد وبرق، وزش باد‌های متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه‌ای در اغلب نقاط استان می‌شود.

محمد سبزه زاری می گوید: این شرایط بویژه در مناطق مرتفع شمالی، غربی و شرقی پایدار است و موجب ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.

به گفته او، از اوایل وقت پنجشنبه تا عصر همان روز در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی استان شاهد وقوع پدیده مه یا مه رقیق شامگاهی و صبحگاهی و کاهش دید افقی خواهیم بود./ خبر خوزستان

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج