کد خبر: ٢٧١١٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/06/21-١٢:٥٧

براساس آخرین گزارش‌های آماری از وضعیت شیوع کرونا در فارس، از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ تاکنون قریب به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دُز واکسن به جمعیت گروه هدف در فارس تزریق شده است.

 

برکه : گزارش‌های آماری ارائه شده از سوی علوم پزشکی شیراز حاکیست که از ابتدای اجرایی شدن طرح واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ تا صبح روز یکشنبه ۲۰ شهریور، تعداد ۸ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۹۰۹ دُز واکسن به جمعیت هدف در گروه‌های سنی مختلف شهرستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی شیراز تزریق شده است.

براساس این آمار از کل واکسن‌های تزریق شده طی این مدت، سه میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۹۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۵۵۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۴ دُز نوبت سوم و ۱۲۷ هزار و ۳۰۸ دُز یادآور واکسن بوده است.

اطلاعات آماری از پوشش واکسیناسیون علیه کرونا در فارس حاکیست که تاکنون بالغ بر ۹۹.۹۳ درصد از جمعیت هدف دُز اول و ۸۸.۸ درصد دُز دوم و حدود ۵۱ درصد نیز دُز سوم واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند.

براساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح یکشنبه ۲۰ شهریور، با انجام و بررسی دو میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۰۸ تست تشخیصی ۶۵۷ هزار و ۹۹۲ بیمار مثبت مبتلا به کروناویروس در فارس شناسایی شده است.

از بین کل بیماران شناسایی شده در فارس، تاکنون ۶۴۸ هزار و ۹۶۰ مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

آخرین گزارش آماری حاکیست که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ بیمار جدید در مراکز درمانی پذیرش و بستری شدند و اکنون ۳۰۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

از بین کل بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا در استان فارس، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۳۳ نفر است.

 

منبع:ایسنا

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند با ما همراه باشید.    

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج