کد خبر: ٣١٣٨٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/19-١١:٤٢

سخنگوی شهرداری شیراز از افتتاح بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی خبر داد.

 

برکهرضا جاویدی، ضمن تأکید بر لزوم پاسداشت مقام شهدا به‌ویژه رئیس‌جمهور شهید و هیئت همراه، گفت که شورای اسلامی شهر شیراز بزرگراه 55 متری جنوب شهرک حافظ را به نام بزرگراه «شهید آیت‌الله رئیسی» و تقاطع غیرهمسطح آن را به نام «شهید امیر عبداللهیان» نام‌گذاری کرده است.

 

سخنگوی شهرداری شیراز در خصوص مشخصات فنی بزرگراه «شهید آیت‌الله رئیسی» افزود که این بزرگراه به طول چهار کیلومتر و عرض ۵۵ متر با اعتبار ۲۲۰۰ میلیارد تومان حدفاصل بزرگراه حسینی الهاشمی تا تقاطع آفرینش احداث‌شده است.

 

جاویدی ادامه داد که ازجمله اهداف احداث این بزرگراه می‌توان به ایجاد محور کمکی بولوار دکتر حسابی به‌منظور روان‌سازی ترافیک در این محور، اتصال غیرهمسطح بزرگراه «شهید آیت‌الله رئیسی» به کمربندی و افزایش ایمنی تردد شهرک‌های مجاور کمربندی اشاره کرد.

 

او درخصوص افتتاح تقاطع غیرهمسطح «شهید امیر عبداللهیان» گفت که این پروژه یک تقاطع غیرهمسطح شبدری واقع در تقاطع بزرگراه حسینی الهاشمی و آیت‌الله رئیسی است و با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان احداث‌شده و تقدیم مردم شهیدپرور شیراز می‌شود.

 

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز همچنین با اشاره به کلنگ زنی فاز نخست پروژه ملی احیای زندیه گفت که این پروژه با اعتبار هزار میلیارد تومان در راستای احیای محور زندیه در بافت تاریخی فرهنگی شیراز انجام می‌شود./ اخبار شیراز

 

 

 

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج