کد خبر: ٣١٠٠٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/01/14-١٤:١١

در جنایتی هولناک، رژیم صهیونیستی با حمله هوایی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و 6 تن دیگر از مستشاران نظامی ایران را به شهادت رساند.

 

برکهاین حمله وحشیانه که در بامداد روز سه‌شنبه 2 آوریل 2024 صورت گرفت، منجر به تخریب کامل ساختمان کنسولگری و وارد شدن خسارات به بخش‌هایی از سفارت ایران در دمشق شد.

حسین اکبری، سفیر ایران در سوریه ضمن تشریح جزئیات این اقدام جنایتکارانه، آن را نقض آشکار قوانین بین‌المللی و ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه دانست. وی تأکید کرد که این جنایت بی‌پاسخ نخواهد ماند.

یکی از شاهدان عینی این حادثه در گفتگویی رسانه‌ای، با اشاره به نادر بودن حمله به سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک، این اقدام را مصداق بارز تروریسم دولتی خواند.

ناظران منطقه‌ای معتقدند هدف رژیم صهیونیستی از این حمله، اخلال در روند رو به رشد مناسبات ایران و سوریه و همچنین ایجاد تنش در منطقه بوده است.

این اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی با موجی از محکومیت‌ها در سطح ملی و بین‌المللی مواجه شده است. جمهوری اسلامی ایران ضمن حق خود برای پاسخ قاطع به این جنایت، از مجامع بین‌المللی خواستار محکومیت این اقدام تروریستی و رژیم صهیونیستی شده است./ اخبار بین‌ الملل

 

آخرین های بین‌ الملل را اینجا بخوانید.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج