کد خبر: ٢٦٤٢٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/15-١٤:٤٤

استاندار گیلان با هشدار نسبت به افزایش آمارهای کرونایی در استان و تغییر رنگ بندی شهرها گفت: بازرسی و نظارت بر فعالیت اصناف باید تشدید شود.

 

برکه _ اسدالله عباسی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گیلان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: متأسفانه شهرهای گیلان در وضعیت مناسب کرونایی به سر نمی‌برند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه هیچ شهری در گیلان رنگ بندی آبی کرونایی ندارد، افزود: رودسر، صومعه سرا، ماسال و سیاهکل به وضعیت قرمز در آمده اند.

وی با بیان اینکه تعداد شهرهای زرد و نارنجی استان گیلان در حال افزایش است، گفت: از عزاداران حسینی درخواست می‌شود با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ها حضور یابند.

عباسی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی دامنه و شیوع بیماری را به شدت افزایش می‌دهد، اظهار داشت: از اهالی هنر و اصحاب رسانه درخواست می‌شود در خصوص این مهم فرهنگی سازی انجام دهند.

استاندار گیلان خواستار افزایش نظارت و بازرسی اصناف در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و اضافه کرد: در صورت عدم واکسیناسیون و نصب کد QR فعالیت واحدهای صنفی متوقف می‌شود.

وی از سخنرانان و فعالیت فرهنگی ایام محرم خواست در سخنرانی‌های خود به موضوع تزریق واکسن تاکید کنند و افزود: فداکاری‌های کادر درمان در خصوص مقابله با بیماری کرونا شایسته تقدیر است.

استاندار گیلان خواستار لغو مرخصی پزشکان در بیمارستان‌ها همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی شد و اظهار کرد: خدمات دهی به مردم توسط کادر درمان به صورت منظم و دقیق ادامه دارد.

 

منبع:مهر

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج